ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwa Powiatowego w Iławie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Wydział Budownictwa, Architektury i Inwestycji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Decyzja Nr 59/2022 zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielam pozwolenia na budowę: Budowę trzech budynków inwentarskich (indyczników) o obsadzie do 440,4 DJP wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zabudowie zagrodowej w gospodarstwie rolnym położonego: na działce nr 7/3 obręb Tuszewo (0023) gm. Lubawa

Informacja ogłoszona dnia 2022-02-16 07:52:30 przez Administrator Systemu, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

BAI.6740.868.2021.IZ
 
 
DECYZJA NR 59/2022
 
Na podstawie art. 28, art. 33 ust. 1, art. 34 ust. 4 i art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) oraz na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 735 z późn. zm), po rozpatrzeniu wniosku o pozwolenie na budowę  z dnia: 16.12.2021r.
 
zatwierdzam projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielam pozwolenia na budowę
 
dla: Marek Jachowski
 
obejmujące: Budowę trzech budynków inwentarskich (indyczników) o obsadzie do 440,4  DJP wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zabudowie zagrodowej w gospodarstwie rolnym
położonego: na działce nr 7/3  obręb Tuszewo (0023)  gm. Lubawa z zachowaniem następujących warunków:
1) szczególne warunki zabezpieczenia terenu budowy i prowadzenia robót  budowlanych:
a) obiekty budowlane podlegają geodezyjnemu wyznaczeniu w terenie, a po ich wybudowaniu geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
b) budowa winna być wykonywana zgodnie z wyżej zatwierdzonym projektem budowlanym, który jest integralną częścią niniejszej decyzji i stanowi załącznik nr 1, zgodnie z wiedzą i sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami prawa, w tym bhp i ochrony środowiska, pod kierownictwem i nadzorem osób posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane,
c) powiadomić wszystkich właścicieli (zarządców) sieci uzbrojenia technicznego i zarząd drogi przed rozpoczęciem robót budowlanych. Uzyskać ewentualne pozwolenie na zajęcie pasa drogowego oraz zezwolenie na wycinkę drzew.
2) szczegółowe wymagania dotyczące nadzoru na budowie:
     a) ustanowić kierownika budowy,
     b) inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno - budowlanej - § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 19 listopada 2001 r. w sprawie rodzajów  obiektów, przy których realizacji jest wymagane ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego.
3) Inwestor może przystąpić do użytkowania obiektu budowlanego po upływie 14 dni od zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 14 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji z zastrzeżeniem art. 54 ust. 2 - mając na względzie art. 56 ust. 1a, wynikających z treści art. 36 ust. 1 pkt 1-4 oraz art. 42 ust. 1, 3 i 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
 
UZASADNIENIE
 
            Niniejszy wniosek dotyczy inwestycji polegającej budowie trzech budynków inwentarskich do hodowli indyków wraz z infrastrukturą techniczną na działce nr 7/3 obręb Tuszewo (0023) gmina Lubawa.
Wraz z niniejszym wnioskiem Inwestor przedłożył:
  1. Trzy egzemplarze projektu budowlanego w wersji papierowej, wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów odrębnych ustaw,
  2. oświadczenie z dnia 16.12.2021 r. o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane;
  3. decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 04.02.2020 r., o oznaczeniu GKIZP.6220.14.2019, ostateczną z dniem 28.02.2020r., o której mowa w art. 71 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
            Stosownie do przepisu art. 28 ust. 1 Prawa budowlanego   w związku z art. 3 pkt. 6 i 7 Prawa budowlanego, opisana wyżej Inwestycja wymaga uzyskania decyzji w przedmiocie pozwolenia na budowę.
Organem właściwym do rozpoznania niniejszego wniosku oraz wydania decyzji w niniejszej sprawie jest Starosta Powiatu Iławskiego stosowanie do treści przepisów art. 80 ust. 1 pkt. 1 Prawa budowlanego w związku z art. 81 ust. 1 pkt. 2  Prawa budowlanego w związku z art. 82 Prawa budowlanego.
            Zgodnie z przepisem art. 28 ust. 2 Prawa budowlanego stronami postępowania wszczętego w związku ze złożeniem niniejszego wniosku są: Inwestor – wnioskodawca i właściciele działek sąsiednich.
            Ustalony przez tutejszy organ obszar oddziaływania Inwestycji obejmuje działki nr 7/3, 7/4, 7/5, 7/16, 324/3, 9/3, 9/14  obręb Tuszewo (0023) gm. Lubawa. Został on wyznaczony  zgodnie z definicją zawartą w przepisie art. 3 pkt. 20 Prawa budowlanego, zgodnie z odrębnymi przepisami, w szczególności:
  1. Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 112).
  2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1065 z późn. zm.), jak również z uwzględnieniem funkcji, formy i konstrukcji projektowanych obiektów oraz innych ich cech charakterystycznych oraz sposobu zagospodarowania terenu znajdującego się w otoczeniu Inwestycji. Obszar oddziaływania został wyznaczony na podstawie informacji zawartych w decyzji środowiskowej jak również w projekcie budowlanym.
            Niniejszym wniosek spełnia wszelkie wymogi przewidziane przepisami Prawa budowlanego oraz zasługuje na uwzględnienie, z poniżej wskazanych względów.
            Stosownie do przepisu art. 32 ust. 4 pkt. 2 Prawa budowlanego oraz art. 33 ust. 2 pkt. 2 Prawa Budowlanego przedłożono oświadczenie, pod rygorem odpowiedzialności karnej,  o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
            Przedłożony projekt budowlany stosownie do treści przepisu art. 35 ust. 1 pkt. 1 Prawa budowlanego jest zgodny z zapisami Decyzji o warunkach zabudowy Nr 20/2020 z dnia 29.05.2020r. wydanej przez Wójta Gminy Lubawa (znak sprawy GKIZP.6730.20.2020).
            Projekt budowlany zawiera wszelkie konieczne elementy wskazane w przepisie art. 34 ust. 2 Prawa budowlanego. Jednocześnie, został on wykonany oraz sprawdzony zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej, jest kompletny i posiada wszelkie uzgodnienia, zaświadczenia oraz opinie (przepis art. 35 ust. 1 pkt. 3 i 4 Prawa budowlanego) co potwierdza oświadczenie (wymagane na podstawie art. 34 ust. 3d pkt 3 Prawa budowlanego) złożone przez projektantów i sprawdzających, posiadających wymagane prawem uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalnościach: konstrukcyjno-budowlanej; architektonicznej; elektroenergetycznej i sanitarnej, legitymujących się aktualnym na dzień sporządzenia projektu zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7 Prawa budowlanego jak również zgodnie z przepisami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Uznać należy również, że wchodzący w skład projektu budowlanego projekt zagospodarowania działki jest zgodny z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi (art. 35 ust. 1 pkt. 2 Prawa budowlanego).
Przedłożony projekt budowlany zgodny jest z wymaganiami ochrony środowiska, w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, o której mowa w art. 71 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania  na środowisko, która odnośnie niniejszej inwestycji została wydana przez Wójta Gminy Lubawa z dnia 04.02.2020 r., stała się ostateczna z dniem 28.02.2020 r., a która stanowi załącznik do niniejszego wniosku (stosownie do treści przepisu art. 35 ust. 1 pkt. 1 Prawa budowlanego). W przedmiotowej decyzji właściwy organ określił środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację Inwestycji. W powyższej decyzji planowane przedsięwzięcie zakwalifikowano do kategorii przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko stosownie do treści przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz. U. poz. 1839). Na etapie wydawania przedmiotowej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację Inwestycji uwzględniono wyniki uzgodnień i opinii, ustaleń zawartych w raporcie  o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i wyniki postępowania z udziałem społeczeństwa. Tym samym, uznać należy iż Inwestycja objęta niniejszym wnioskiem spełnia wszelkie wymogi zawarte w przepisach z zakresu ochrony środowiska.
Mając na uwadze powyższe uznać należy, że spełnione zostały wymogi opisane  w przepisach art. 35 ust. 1 Prawa budowlanego oraz art. 32 ust. 4 Prawa budowlanego. Stąd też,  na podstawie przepisu art. 35 ust. 4 Prawa budowlanego organ zobligowany jest do uwzględnienia niniejszego wniosku i wydania decyzji zatwierdzającej projekt budowlany oraz w przedmiocie pozwolenia na budowę, w zakresie opisanej na wstępie oraz w petitum wniosku.
            Od decyzji przysługuje odwołanie do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie    za pośrednictwem organu, który wydał niniejszą decyzję, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
            Zgodnie art. 107 § 1 pkt 7 Kpa informuję o prawie do zrzeczenia się odwołania od niniejszej decyzji. Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna - art. 127a § 2 Kpa, co oznacza, że nie jest od niej możliwe wniesienie odwołania ani skargi do sądu administracyjnego.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Iławie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-02-16
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Iwona Zaborowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-02-16 07:52:28
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Administrator Systemu
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-02-16 07:52:30
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Administrator Systemu
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-02-16 07:56:45
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
323 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony