ˆ

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zadania Publiczne

Informacja ogłoszona dnia 2009-11-09 10:15:51 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr 1 - brak tytułu

Polityka wewnętrzna i zagraniczna

a) Programy w zakresie realizacji zadań publicznych, sposobie ich realizacji, wykonywaniu i skutkach ich realizacji:
Przedsięwzięcia Samorządu Szkolnego wspomagające realizację zadań publicznych i celów polityki społecznej.
Rok 2008
- Koncert kolęd połączony ze zbiórką pieniędzy na Dom Dziecka w Szymonowie .
- „Dzień wiosny po europejsku” – prezentacja kultury i życia codziennego państw Unii Europejskiej.
- XVIII Memoriał im. A. Gierszewskaigo
- XX Prezentacje Pieśni i Piosenki Historycznej.
- Koncert kolęd angielskich.
- Wigilijne spotkanie uczniów i pracowników Szkoły.
Rok 2009
- Giełda używanych podręczników szkolnych – pomoc dla młodzieży  z rodzin niezamożnych
- Konkurs piosenki niemieckiej.
- Poczta walentynkowa.
- Meeting siatkarski uczniowie, nauczyciele, absolwenci.
- IX Konkurs piosenki autorskiej – muzyka zespołu „Dżem”.
- Akcja „Książka za złotówkę”- zyski z akcji przeznaczono na zakup książek do szkolnej biblioteki.
- V Przegląd Pieśni Marszowej.
- Wampiriada – akcja honorowego krwiodawstwa – pozyskano 67,5 l krwi.
- „Walentynkowe serca” – akcja charytatywna na rzecz  młodzieży dojeżdżającej do szkoły.
- Akcja „Lisek” – aukcja i kwesta  z przeznaczeniem na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska..
- Sprzedaż kart świątecznych – akcja przeprowadzona wspólnie z fundacją „Przystań”.
- „Góra grosza” – udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez fundację „Przystań”
- Zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z Konga.
- Kiermasz ciast – dochód przeznaczono na dofinansowanie wycieczek klasowych.
- Koncert dla uczestników X Zjazdu Sierot Sybirackich.

b) Wymiana ze szkołami w Niemczech i Holandii:
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie stawia na naukę języków obcych dlatego, wykorzystując możliwości wysłaliśmy zgłoszenie do Polsko-Niemieckiej Fundacji Młodzieży. W marcu 1994 r. odwiedził nas dyrektor Johanneum-Gymnasium w Herborn, co zapoczątkowało współpracę, która przerodziła się  w partnerstwo między obydwu szkołami, a później także miastami. W wymianie rokrocznie bierze udział około 15-20 osób z każdej ze szkół. Uczniowie mieszkają u swoich partnerów, a w programie, poza uczestnictwem w zajęciach szkolnych, są wycieczki, ułatwiające poznawanie historii i walorów krajoznawczych regionu, gry i zawody sportowe. Ważnym elementem wymiany jest również wspólne spędzanie wolnego czasu, gdyż ma ona na celu niwelowanie uprzedzeń i pozyskiwanie przyjaciół. Ostatni wyjazd do Herborn miał miejsce w maju tego roku,a rewizyta odbyła się  we wrześniu. Uczestniczyło w nich po 20 uczniów każdej ze szkół.
W 1995 r. LO im. St. Żeromskiego zaprosiło do wymiany kolejną szkołę w Hesji – Georg Büchner-Gesamtschule w Rodgau. Ze strony niemieckiej  w wymianie uczestniczą przede wszystkim młodsi uczniowie, stąd, od momentu zainicjowania w naszej szkole edukacji gimnazjalnej, do Rodgau wyjeżdża właśnie młodzież gimnazjalna. Corocznie wiosną odwiedzają nas uczniowie z Niemiec, a rewizyta odbywa się we wrześniu. Mimo obaw nauczycieli i rodziców, czy gimnazjaliści potrafią porozumieć się w obcym języku, spotkania należą do wyjątkowo udanych, a chęć udziału w kolejnych wyjazdach całkowicie takim przypuszczeniom zaprzecza. W maju tego roku odwiedziła nas delegacja niemiecka, a rewizyta nastąpiła we wrześniu.
W październiku 2004 r. nasza szkoła nawiązała współpracę z Mollerlyceum w Bergen op Zoom w Holandii. Obejmuje ona wymianę młodzieży i wspólną realizację projektów dotyczących funkcjonowania państwa i życia społecznego. Jej celem jest przybliżenie historii i kultury obydwu krajów, podtrzymanie międzynarodowej debaty na temat przyszłości Europy i analizowanie różnic w postrzeganiu świata. W marcu 2008 r. delegacja holenderska odwiedziła Iławę, a pod koniec kwietnia nasza młodzież gościła w Holandii, gdzie uczestniczyła w podsumowaniu dotychczasowych prac.

c) Sprawozdanie z działalności Klubu ONZ przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie:
Rok szkolny 2008/2009
Członkowie Klubu ONZ przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Iławie wraz z opiekunami Bogusławą Kabat i Wiesławą Rutkowską brali udział w następujących Modelowych Konferencjach ONZ:
- BERMUN – w Berlinie (Niemcy) listopad
W czasie konferencji uczniowie reprezentowali różne państwa świata i w imieniu tych państw przygotowywali rezolucje, z którymi występowali na forum szukając państw sprzymierzeńców, którzy popieraliby prezentowane rezolucje.
Występowali jako ambasadorzy reprezentowanych państw wygłaszając Mowy Otwarcia w imieniu swoich państw. Konferencje odbywają się w języku angielskim i uczniowie naszej szkoły reprezentują bardzo wysoki poziom zaawansowania w tym języku.

d) W październiku 2008 r. delegacja młodzieży z LO uczestniczyła w konferencji MEP - Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Basenu morza Bałtyckiego w Sankt Petersburgu.
W dniach 20-25 kwietnia 2009 r. Gimnazjum i Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie były gospodarzami kolejnej z sesji Model European Parliament Baltic Sea Region, które organizowane są dla młodzieży z krajów Morza Bałtyckiego i zaproszonych delegacji z innych państw UE. Organizacja sesji ma odzwierciedlać rzeczywiste prace Parlamentu Europejskiego od lobbingu poprzez pracę w komisjach aż po debatę nad wypracowanymi w komisjach rezolucjami na Walnym Zgromadzeniu wszystkich zaproszonych delegatów. Celem corocznego przedsięwzięcia było zainteresowanie młodzieży tematami europejskimi, zagadnieniami polityczno-społeczno-ekonomicznymi jak również trening językowy, gdyż wszystkie sesje prowadzone są w języku angielskim.
Dzięki zaangażowaniu i wysokiemu poziomowi językowemu naszych uczniów mogliśmy tym razem wystąpić jako gospodarze. W odróżnieniu od wcześniejszych sesji uczniowie pracowali tym razem w dwóch różnych miastach, w Toruniu i w Iławie. Udział wzięło 90 delegatów z 7 krajów Morza Bałtyckiego, w tym z Rosji, oraz z kraju zaproszonego tj. z Austrii. W pięciu komisjach tematycznych wypracowano wspólne stanowisko parlamentu w bieżących problemach europejskich i przygotowano pięć rezolucji, z których cztery zostały przyjęte przez General Assembly, a jedna została odrzucona.
Opinie samych delegatów oraz ich opiekunów jak również zaangażowanie polskiej młodzieży w przygotowanie sesji utwierdzają nas w przekonaniu, że przedsięwzięcie było znaczącym sukcesem międzynarodowym naszych szkół, którego skutkiem jest duża liczba chętnych do udziału w kolejnej sesji w Kopenhadze jesienią tego roku. Sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia odpowiednich władz: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, marszałków obydwu województw, starosty iławskiego, urzędów miast, oraz sponsorów.

e) Nową inicjatywą podjętą w tym roku było uczestnictwo w Światowym Forum Młodzieży w Lille październiku 2008 r. Obrady odbywały się w języku angielskim.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Iławie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Artur Miśkiewicz
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2009-11-09
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Roman Groszkowski
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2009-11-09 10:14:45
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Administrator Systemu
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2009-11-09 10:15:51
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Ewelina Polak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2013-11-21 14:12:12
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1578 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony