ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwa Powiatowego w Iławie
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ogłoszenia

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków

Informacja ogłoszona dnia 2016-12-27 07:52:11 przez Administrator Systemu

Akapit nr 1 - brak tytułu

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie informuje, iż 20 grudnia br. weszła w życie Uchwała nr XXVI/195/16 Rady Powiatu Iławskiego z dnia1 grudnia 2016 r. w sprawie ustalenia zasad udzielania dotacji celowych z budżetu Powiatu Iławskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.
Na podstawie ww. uchwały 2 stycznia 2017 r. rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Powiatu Iławskiego budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. O przyznanie dotacji można ubiegać się pod warunkiem:
a) położenia posesji na terenie powiatu iławskiego w miejscu, gdzie nie planuje się budowy zbiorczego kolektora ścieków do oczyszczalni ścieków,
b) gdy nie planuje się inwestycji skanalizowania sanitarnego terenu w ciągu najbliższych 5 lat od terminu zawarcia umowy na realizację inwestycji (do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z urzędu gminy właściwego administracyjnie poświadczające spełnienie wyżej wymienionych warunków).
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z urzędu gminy właściwego administracyjnie poświadczające spełnienie ww. warunków.
Dotacja może być udzielona jedynie w przypadku, gdy koszt budowy oczyszczalni przydomowej przekracza kwotę 4.000 zł i nie może być wyższa niż 2.000 zł. Środków nie można przeznaczyć na dotowanie inwestycji już zrealizowanych, a warunki i termin realizacji inwestycji określone zostają w umowie.
Wnioski wypełnione w sposób czytelny wg wzoru (dostępny w wersji elektronicznej w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa lub w wersji papierowej w pokoju 314), należy składać w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Iławie (p. 115), ul. Gen. Wł. Andersa 2a, 14-200 Iława, najpóźniej do 15 lutego 2017 r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 649-07-38.
Jednocześnie nadmienia się, iż zgodnie z aktualnym Regulaminem udzielania dotacji celowych z budżetu Powiatu Iławskiego na dofinansowanie kosztów inwestycyjnych z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (w załączeniu), Zarząd Powiatu Iławskiego dokona podziału środków przeznaczonych w danym roku na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków (40 000 zł w 2017 r.), na poszczególne gminy Powiatu Iławskiego. Wnioski rozpatrywane będą w kolejności składania, do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych dla inwestycji położonych na terenie danej gminy.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Iławie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Mateusz Szauer
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-12-27
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Mateusz Szauer
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-12-27 07:52:07
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-12-27 07:52:11
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-12-27 08:13:59
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1764 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony