ˆ

Ogłoszenia

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Projekt budowy Geoportalu powiatowego

Informacja ogłoszona dnia 2015-10-08 12:26:03 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

21 września 2015 r. Powiat Iławski zawarł umowę z firmą GOBID Sp. z o.o. na wykonanie i wdrożenie portalu  do udostępniania powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu iławskiego w sieci Internet. W wyniku realizacji umowy, pod koniec bieżącego roku zostanie uruchomiony GEOPORTAL, czyli strona internetowa świadczącą usługi przeglądania danych przestrzennych.

Informacje wyświetlane będą w trybie publicznym, dostępnym dla każdego użytkownika, oraz w trybie chronionym.
W trybie publicznym świadczone będą usługi przeglądania: mapy ewidencyjnej wraz z danymi dotyczącymi działek, użytków i budynków, mapy zasadniczej oraz wiele informacji pozyskanych od podmiotów publikujących informacje przestrzenne na swoich portalach.
W trybie chronionym udostępniane będą głównie dane osobowe, na potrzeby gmin oraz upoważnionych jednostek gminnych czy powiatowych.
Na szczególną uwagę zasługiwać będzie możliwość elektronicznej obsługi wykonawców prac geodezyjnych przez Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.   

Zaletą wdrażanego portalu powiatowego, będzie aktualność udostępnianych danych. Geoportal bowiem w głównej mierze bazuje na danych zgromadzonych w starostwie, które są pobierane i prezentowane automatycznie. W związku z czym, nie będzie występował podstawowy problem innych geoportali, jakim jest nieaktualność danych.
Celem powstania geoportalu jest ułatwienie pozyskiwania niektórych danych przestrzennych nie tylko w przypadku zainteresowanych mieszkańców powiatu, czy inwestorów, ale przede wszystkim dla jednostek wykonawstwa geodezyjnego, którzy online będą mogli zarówno zgłaszać prace geodezyjne na konkretnym terenie, jak i pozyskiwać szczegółowe dane.
Istotnym odbiorcą Geoportalu będą również urzędy gmin, komórki organizacyjne starostwa: architektura, ochrona środowiska, nadzór budowlany, zarząd dróg oraz instytucje branżowe (wodociągi, gazownia, telekomunikacja w zakresie weryfikacji danych wykazanych na mapach numerycznych) itp., a także instytucje upoważnione przepisami prawa do uzyskania dostępu do danych szczegółowych w zakresie operatu ewidencji gruntów i budynków oraz danych z numerycznej mapy zasadniczej.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Iławie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Marek Polański
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-10-08
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Ryszard Kabat
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-10-08 12:25:23
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Ewelina Polak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-10-08 12:26:03
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Ewelina Polak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-10-08 12:26:03
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1114 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony